Naturalne, zdrowe, trwałe dekoracyjne tynki wapienne

We współczesnym “wysoko przetworzonym” świecie większość ludzi ma proste pragnienia, chcieliby zdrowo żyć i mieszkać. Spędzamy we wnętrzach ponad 85% czasu, a  zdrowy budynek nieodzownie kojarzy się z naturalnymi materiałami budowlanymi sprawdzonymi przez tysiące lat. Są to wapno, drewno, glina, słoma i konopie. Wszystkie są naturalne, zdrowe i bez “konserwantów” – jeśli budujesz lub remontujesz swój dom zastosuj zdrowe produkty wapienne Decoraton. Zadbaj aby Twoje dzieci spały w ekologicznych wnętrzach. Zastosowanie wapiennych produktów umożliwia znaczne podniesienie jakości i komfortu życia. Poniżej przedstawiamy nasze wapienne specjały których tworzeniem zajmujemy się od wielu lat.

Dla uzyskania lepszego efektu wizualnego przenikania się struktury betonu polecamy używanie dwóch znajdujących się obok siebie kolorów z naszej palety barw. Takie rozwiązanie zdecydowanie ułatwi osiąganie zamierzonych efektów.

Rebus Parvus

Struktury, kolory, efekty - wszystko zależy od Ciebie

Do zabezpieczenia powierzchni tynków wapiennych polecamy mydło. Jest to prosta, naturalna i znana od wieków metoda. W wyniku reakcji wapna z mydłem na powierzchni tynku powstaje tzw. mydło wapienne które bardzo dobrze zabezpiecza powierzchnię przed działaniem wody.

Rebus Grassus

Nieograniczone możliwości kreacji
Rebus Grassus

Coloseum Trawertyn wapienny

Nasz trawertyn wapienny Coloseum jest wyjątkowym tynkiem – powstał z unikatowego kruszywa marmurowego o barwie złotego ecru którego wydobycie jest realizowane tylko w trzech miejscach na świecie. Spoiwem jest nasze najwyższej jakości wapno. Tynk może być aplikowany na ściany z wżerami lub na gładko – można go również formować rękami – jak tynk w stylu greckim.

Coloseum Trawertyn Wapienny

Niepowtarzalny grecko bałkański klimat
Coloseum Parvus

Tadelakt

Unikatowy hydrofobowy tynk rodem z Maroka sprzed kilku tysięcy lat. Złoża wapieni spod Marakeszu umożliwiły wytworzenie wapna za pomocą którego stworzono  wyjątkowy tynk nadający się do zastosowania w łazienkach i miejscach o dużej wilgotności takich jak łaźnie i baseny. Tynk jest jednocześnie w pełni dyfuzyjny. Idealnie nadaje sie do wypraw na mury oparte o spoiwo wapienne i gliniane oraz ceramikę. Może być stosowany na tynki wapienne, gliniane i cementowo-wapienne.

Tadelakt

Aksamitne ściany prestiżowych wnętrz.
Tadelakt

Cinque Terre - tynk wapienny 0,2mm

Finiszowy ( gładź ) tynk wapienny z kruszywem marmurowym. Perfekcyjnie przygotowany do barwienia. Przy pomocy masy można uzyskiwać zaskakujące formy reliefowe. Przy użyciu szablonów powstawać mogą bardzo atrakcyjne aranżacje. W połączeniu z farbą wapienną Muro Sano oraz lazurą Nebbia  możliwości kreacji są w zasadzie nieograniczone. A wszystko to możliwe przy pomocy zdrowych i bezpiecznych materiałów. Cinque Terre ze swoimi możliwościami perfekcyjnie wpisuje się w trend wabi-sabi. Tynk może być mieszany z miką dostępną w dziale “dodatki”. Jest również dostępny tynk Cinque Terre Bella jako gotowy tynk z miką.

Cinque Terre

Stylowe wnętrza - magia wapiennych ścian
Cinque Terre

Tectorio Elegantere stiuk wapienny

Stiuk wapienny – w ostatnim czasie wraca do łask designu. Nasz wyjątkowy Tectorio Elegantere jest najwyższej jakości mieszanką wapna i śnieżnobiałego marmuru co pozwala osiągać niebywałe efekty dekoracyjne. 

Tectorio Elegantere

Klasyczne marmurowe powierzchnie.
Tectorio Elegantere

Zapisz się na newsletter

Otrzymasz 5% upustu na kolejne zakupy.

Wapienne

Naturalne tynki wapienne

Mikrocement

Nowoczesne efekty

Metaldeco

Metale i korozja