Naturalne, zdrowe, trwałe, wapienne tynki bazowe

Tynki wapienne poprzez swoje właściwości poprawiają znacznie jakość i komfort życia. Bazowe tynki wapienne Decoraton nie posiadają w swoim składzie cementu. Tynk jest najczęstszą powłoką powierzchniową od czasów starożytnych, stosowaną już w Mezopotamii w V w.p.n.e . Tynk wewnętrzny pełni funkcję pochłaniania wilgoci powierzchniowej ścian, która powstaje w wyniku spadku temperatury poniżej punktu kondensacji. Na dobrym tynku nie zobaczymy zjawiska skraplania. To, czego będziemy musieli oczekiwać od tynku , to zatem doskonała higroskopijność , czyli doskonała zdolność do pochłaniania i powolnego rozpraszania, zarówno na zewnątrz jak i do wewnątrz, nadmiaru wilgotności względnej występującej w środowisku.

Nowoczesny tynk zewnętrzny składa się z co najmniej trzech warstw: warstwa dolna (obrzutka) ma na celu zapewnienie niezbędnej przyczepności do muru kolejnych warstw tynku; druga warstwa, tynk właściwy o grubości 15-20 mm ( narzut ) wykonuje zadania właściwe dla tynku (transpiracja, higroskopijność, hydrofobowość, odporność itp.) ostatnia warstwa o grubości kilka milimetrów ( finisz ) wygładza się za pomocą kielni lub pędzla i staje się podstawą do ostatecznego malowania. 

To, co się zmienia, w przypadku tradycyjnego tynku wapiennego , to uziarnienie piasku stosowanego do tynkowania, który jest piaskiem gruboziarnistym dla warstwy obrzutki , natomiast w ostatniej warstwie finiszu jest to piasek drobny . Zmianie ulega również ilość wapna. 

Visco Reddens - obrzutka

Obrzutka pełni rolę podbudowy dla tynku bazowego narzutu Calcis Decoraton. Zadaniem obrzutki jest poprawne powiązanie muru ściany z kolejnymi warstwami tynku. W ramach obrzutki tworzą się duże kapilary umożliwiające transport wilgoci do kolejnych warstw tynku.

Obrzutka Visco Reddens

Bazowy tynk wapienny obrzutka 4 mm. Możliwość nakładania ręcznie lub maszynowo.
Visco Reddens

Calcis bazowy tynk wapienny - narzut

Calcis Decoraton Tynk wapienny bazowy – narzut – jest podstawowym tynkiem o wielkości ziarna 2,5 mm. Ostatecznie to on stanowi o właściwościach tynku na ścianie. Dzięki Calcis osiągniesz pożądane właściwości takie jak perfekcyjne dyfuzyjność oraz dobre właściwości wytrzymałościowe.

Finitura - bazowy tynk wapienny - finisz 0,8 mm

Finitura bazowy tynk wapienny

Finisz stosowany jako ostatnia warstwa tynku.

Zapisz się na newsletter

Otrzymasz 5% upustu na kolejne zakupy.

Wapienne

Naturalne tynki wapienne

Mikrocement

Nowoczesne efekty

Metaldeco

Metale i korozja