Farby wapienne do ścian

Farby wapienne – białe i do barwienia, Satynowa lub z ziarnem. Do malowania ścian wewnętrznych i zewnętrznych oraz sufitów na biało. Do barwienie pigmentami nieorganicznymi – najlepiej wszelkiego typu ziemiami w pastach. W ten sposób zabarwione farby i lazury Decoraton umożliwiają tworzenie rożnych efektów dekoracyjnych, przecierek, szlachetnych matowych powierzchni z delikatnym przebarwieniem po malowaniu ławkowcem, gładkich satynowych ścian o ziemistych kolorach. Lazury dają możliwość uzyskania półtransparentnych powierzchni nadających klimat malowanym pomieszczeniom. Farby i lazury wapienne Decoraton umożliwiają uzyskanie efektów Wabi Sabi lub starej, klimatycznej włoskiej ściany. Przywodzą na myśl wspaniałe wakacje spędzone w krajach basenu morza Śródziemnego. Dają możliwość osiągnięcie klimatu włoskich, greckich, hiszpańskich lub chorwackich wnętrz. Są przyjazne człowiekowi, naturalne, wprowadzają bardzo korzystny klimat do pomieszczeń, są w pełni dyfuzyjne a więc “oddychają” a przez to bardzo zdrowe.

Obliczono, że sektor budowlany odpowiada za prawie 40% światowej emisji gazów cieplarnianych (blisko 20 mld ton CO2 w 2020). Od 2027 wchodzą w życie nowe uregulowania prawne – otóż trzeba będzie wykazać ślad węglowy budynku o powierzchni powyżej 2000 m². Od 2030 wchodzi obowiązek obliczania śladu węglowego dla każdego budynku.
W tym kontekście wszystkie stosowane ostatnio powszechnie rodzaje farb elewacyjnych i wewnętrznych stają się mniej użyteczne a do świadomości ludzi dbających o ekologię i komfort własnego życia dociera świadomość zielonego budownictwa.
W ramach tego pojęcie bardzo dobrze funkcjonują nowoczesne farby wapienne Muro Sano ( Zdrowa ściana) i lazura Nebbia. Równocześnie oba produkty wchodzą w skład naszego systemu do tworzenia efektów Wabi Sabi na ścianach.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2