Naturalne, zdrowe, trwałe produkty wapienne

Muro Sano Farby wapienne

Muro Sano to razem z lazurą wapienną Nebbia idealne materiały do osiągania efektów w duchu  Wabi-Sabi . Estetyka związana z tym nurtem jest opisywana jako docenianie piękna, które jest „niedoskonałe, nietrwałe i niekompletne” w swojej naturze. Ten pogląd na świat ma swoje początki w XV wieku i powstał w Japonii. Wrażliwość wabi-sabi dotyka uwielbienia tego, co nietrwałe oraz przemijające. Słowo wabi oznacza prostotę, natomiast sabi – piękno, które rozkwita z upływem czasu. 

Muro Sano Farby wapienne

Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia - farby wapienne to szlachetne satynowe dekoracje lub ziarno współgrające z tynkiem.
Muro Sano

Nebbia Lazura wapienna

Nebbia jest doskonałą lazurą do stworzenia efektów w duchu Wabi-Sabi . Szczególnie dobrze pracuje się nią razem z farbą Muro Sano. Jednocześnie stanowi podstawę takich technik jak fresk i jest głęboko zakorzeniona w kulturze wielu narodów świata.  Nurt Wabi-Sabi otwiera przed Nebbią nowe życie z którego polecamy korzystać.  Efekty “specjalnie niedoskonałe” są bardzo łatwe do osiągnięcia – piękno, które rozkwita z upływem czasu. 

Nebbia Lazura wapienna

Efekty przecierki i nie tylko.......
Nebbia

Rebus Parvus

Struktury, kolory, efekty - wszystko zależy od Ciebie

Rebus Grassus

Nieograniczone możliwości kreacji
Rebus Grassus

Coloseum Trawertyn wapienny

Nasz trawertyn wapienny Coloseum jest wyjątkowym tynkiem – powstał z unikatowego kruszywa marmurowego o barwie złotego ecru którego wydobycie jest realizowane tylko w trzech miejscach na świecie. Spoiwem jest nasze najwyższej jakości wapno. Tynk może być aplikowany na ściany z wżerami lub na gładko – można go również formować rękami – jak tynk w stylu greckim.

Coloseum Trawertyn Wapienny

Niepowtarzalny grecko bałkański klimat
Coloseum Parvus

Tadelakt

Unikatowy hydrofobowy tynk rodem z Maroka sprzed kilku tysięcy lat. Złoża wapieni spod Marakeszu umożliwiły wytworzenie wapna za pomocą którego stworzono  wyjątkowy tynk nadający się do zastosowania w łazienkach i miejscach o dużej wilgotności takich jak łaźnie i baseny. Tynk jest jednocześnie w pełni dyfuzyjny. Idealnie nadaje sie do wypraw na mury oparte o spoiwo wapienne i gliniane oraz ceramikę. Może być stosowany na tynki wapienne, gliniane i cementowo-wapienne.

Tadelakt

Aksamitne ściany prestiżowych wnętrz.
Tadelakt

Cinque Terre - tynk wapienny 0,2mm

Finiszowy ( gładź ) tynk wapienny z kruszywem marmurowym. Perfekcyjnie przygotowany do barwienia. Przy pomocy masy można uzyskiwać zaskakujące formy reliefowe. Przy użyciu szablonów powstawać mogą bardzo atrakcyjne aranżacje. W połączeniu z farbą wapienną Muro Sano oraz lazurą Nebbia  możliwości kreacji są w zasadzie nieograniczone. A wszystko to możliwe przy pomocy zdrowych i bezpiecznych materiałów. Cinque Terre ze swoimi możliwościami perfekcyjnie wpisuje się w trend wabi-sabi. Tynk może być mieszany z miką dostępną w dziale “dodatki”.

Cinque Terre

Stylowe wnętrza - magia wapiennych ścian
Cinque Terre

Tectorio Elegantere stiuk wapienny

Stiuk wapienny – w ostatnim czasie wraca do łask designu. Nasz wyjątkowy Tectorio Elegantere jest najwyższej jakości mieszanką wapna i śnieżnobiałego marmuru co pozwala osiągać niebywałe efekty dekoracyjne. 

Tectorio Elegantere

Klasyczne marmurowe powierzchnie.
Tectorio Elegantere